• Youtube'un En Büyük Coğrafya Kanalı

  • Türkiyenin En Büyük Coğrafya Kanalı

  • Coğrafya
   
Duyuru

TYT COĞRAFYA KONU ANLATIMI KİTAP İNCELEMESİ

TYT COĞRAFYA KONU ANLATIM KİTABI

COĞRAFYA KONU ANLATIM KİTABI

TYT coğrafya konu anlatımı için videolarla ve kodlamalarla destekli kitabımız çıkmıştır. TYT coğrafya konu anlatım kitabımızın  433.000 aboneli youtube coğrafyanın kodları kanalında kodlamalarla ve ücretsiz ders anlatım videolarını bulabilirsiniz. TYT coğrafya konu anlatım kitabında neler bulacaksınız gelin adım adım inceleyelim.

1.ADIM: ORİJİNAL HARİTALAR

Coğrafya Haritalar Kitabı MEB kazanımlarına göre orijinal şekilde dizayn edilmiştir. Haritaların tasarımını kendim yaptım. Klasik haritaların dışına çıkarak kalıcılığı artırmaya çalıştım.

2.ADIM: NOT POSTİTLERİ

TYT coğrafya konu anlatım kitabı oluşturulurken hem videolarda dinlediğiniz kodlamaları hemde farklı notları yazabileceğiniz postitler koydum kitaba. Bu postitler ayrıca sizlerin postit yapıştırmasına gerek kalmadan daha düzenli not almanızı sağlayacak.

3.ADIM: ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ GÖRSELLER

Tyt coğrafya konu anlatımı kitabını bol görsellerle zenginleştirdim. Coğrafya dersi için harita ve görsellerin kalıcılığı artırdığı gerçeğini göz önünde bulundurarak orijinal görseller ekledim coğrafya kitabına. Görsellerin seçimini, kitabın dizayn ve tasarımını kendim yaptığım için bir coğrafyacı bakış açısıyla yapıldığı için kalıcılığı fazla olacaktır.

4.ADIM: ÖZ VE NET İÇERİK

Kitap içeriği MEB kazanımlarına göre tasarlanarak gereksiz bilgilerden arındırılmış öz bir kitaptır. Gerekli bilgiler ner, özet bir şekilde aktarılmıştır. Daha çok uzun paragraflardan ziyade madde madde bir anlatım benimsenmiştir. Aynı zamanda konu içinde bahsi geçen ülkeler haritalarla küçük şekilde gösterilmiştir. Böylece harita bilgisi becerisi artırılmaya çalışılmıştır.

 

5.ADIM: ÜCRETSİZ KAMP + KODLAMALI VİDEO SETİ

Kitaplarla birebir uyumlu şekilde video anlatımları 433.000 aboneli youtube coğrafyanın kodları kanalında mevcuttur. 79 videoluk yukarıda görünen tyt coğrafya setini kodlamalarla ve tamamen ücretsiz şekilde izleyebilirsiniz. TYT coğrafya kamp videolarını youtube coğrafyanın kodları kanalından izleyebilirsiniz. Ayrıntılı video setlerine ek olarak kitap üzerinden önemliden önemsize olacak şekilde bir kamp bu. Bu kampla beraber hiç temeli olmayanların temelini oluşacak ve denemelerde 4-5 yapacak hale gelecekler.

6. ve 7. ADIM: 9.SINIF VE 10.SINIF YAZILI GENEL TEKRARLARI

 9.sınıf ve 10.sınıf lar için yazılı haızlrık genel tekrarları bu kitap üzerinden yapılacaktır. Geçen sene yaptığımız yazılı hazırlık genel tekrarlarını ve sınavlar için etkilerini kanaldan inceleyebilirsiniz.

8.ADIM: TYT COĞRAFYA GENEL TEKRAR-SON TEKRARLAR

TYT coğrafya için son iki ay genel tekrar canlı yayınları ve ders konu anlatımlarını bu kitap üzerinden yapacağız. Bunun dışında yine TYT coğrafya son tekrarını son hafta bu kitap üzerinden gerçekleştireceğiz. İki ay önce TYT COĞRAFYA 2022 için yaptığım canlı yayın anlatımını ve direkt tutturduğumuz 4 soruyu altta resmi olan videoyu izleyerek inceleyebilirsiniz.

 

Coğrafyanın Kodları Kitabı Çıktı

Copyright © 2024 cografyaninkodlari.com - Tüm hakları saklıdır. Desing by Yunus Hoca